קורס 'כלבן-טיפולי' פותח צוהר לזירת-התעסוקה העתידית של הסטודנט, למן היום הראשון, במוסדות לבעלי צרכים מיוחדים.

ייחודיות הקורס

תהליך הלימודים יתבצע רובו ככולו בקליניקות בשטח המוסדות ובפעילות *יצפו, יסייעו, ישתתפו ויובילו, הסטודנטים וכלביהם. על כל שעת פעילות תתבצע שעת עיבוד בשטח, מהזווית הכלבית ומהזווית הטיפולית. הקבוצה והפעילות ילוו בכל מוסד על ידי איש מקצוע רלוונטי.

* הסטודנטים שאינם פועלים יצפו בשידור חי מתוך זירת הטיפול, בטלוויזיה במעגל סגור, תוך שמירה על זכויות הפרט של המטופל.

 

 

מקומות התעסוקה הבאים שלך

הסטודנט, הכלבן-הטיפולי העתידי, יתמודד, ילווה, יודרך ויפעל בקשת מגוונת של לקויות וצרכים מיוחדים:

1.בית ספר לחינוך מיוחד לתלמידים עם קשיי תקשורת על רצף האוטיזם.

2. פנימיית מוגבלים שכלית התפתחותית.

3. בית לאדם הזקן והדמנטי.

התמחות יסודית במוסדות מהסוג הזה הינה בעלת ביקוש הולך וגובר.

למי מתאים הקורס?

התמודדות הסטודנט בקליניקות השונות תחייב אותו לתהליך אישי של גיבוש מיומנות הבחנה והכלה, לא בהכרח מתאים לכולם.. אם אתה אוהב אדם, אוהב ומסתקרן מכלבים, מבקש להוסיף להעמיק וללמוד, גם באופן עצמאי, כיצד ניתן לסייע טוב יותר לאדם העומד מולי? אם יש לך משמעת עצמית גבוהה, חוסן נפשי המבקש איזון, זה אולי התחום בשבילך.

מיועד לבני 21 ומעלה שימצאו מתאימים במיונים.

מבנה הקורס

הקורס יפתח בדצמבר 2016 ויתפרש על פני שנת פעילות בת כ-30 שבועות.

מתכונת הקורס הינה בת 3 מפגשים בשבוע בני כ-5 שעות. על הסטודנט להיערך לאימונים מובנים מתמידים עם כלבו, גם מחוץ למסגרת שעות הלימוד.

הקורס יחל ב 9 שבועות אינטנסיביים בבית ספר למקצועות האילוף בשרון, שם נכיר היטב את הכלב, האמצעי הטיפולי שלנו, על מגווניו, ילמדו יסודות החינוך, האימון והאילוף למשמעת.

נמשיך לתוך הקליניקות, שם יועברו התיאוריות המתאימות מן השדה הטיפולי, יתבצעו הפרקטיקות והסטאג' הכלבני-טיפולי, באופן אינטימי ופרטני. כל התהליכים במוסדות ילוו ויתמכו על ידי צוות רב-תחומי ורב-מקצועי.

במוסדות, נעבוד על הכשרת כלב חדש שייתכן ויהיה הכלב-הטיפולי שלכם. כל העת נשלב את בנייתכם כאנשי מקצוע עשירים בידע פרקטי, כלבני וטיפולי כאחד, עם מיומנות הכשרת כלב-תרפיה ורסטילי בעצמכם.

דרישות והסמכה

לעומדים במטלות הקורס מעל ל-70%, תוענק תעודת 'כלבן-טיפולי' מטעם 'מורה דרך הכלבים' וכן, 3 תעודות הכרה בניסיון מקצועי מטעם הקליניקות השונות.

המגע הוא אישי, מותאם, מכוון ומבטיח, מעבר לכלב הטיפולי המאומן, תעודת הזהות שלך, תיכנס בגאווה למקצוע מרגש, מספק, מרתק, בעודך מלא ניסיון, ידע, ופרקטיקה שיאפשרו פרנסה והתפתחות.

 

*הפנייה בכתיבה בלשון זכר משיקולי נוחות בלבד.